ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

بک لینک PBN چیست؟

وردپرس 22 آذر 1399

بک لینک PBN از آن دسته بک لینک هایی است که هر کسی دوست دارد برای وب سایت و یا پروژه خود داشته باشد. زیرا این نوع بک لینک به خوبی میتواند جایگاه کلمات مورد نظر شما را بهبود ببخشد و حتی شما را در خط اول صفحه اول نتایج گوگل قرار دهد.

زمانی که شما در یک رقابت سخت قرار دارید بک لینک PBN میتواند به عنوان یک سلاح مخفی بسیار کشنده عمل کند و برتری در جنگ را برای شما به ارمغان بیاورد.

استفاده از PBN با اینکه بسیار دلنشین می باشد اما اگر در اجرای آن کمی اشتباه کنید قاعده بازی عوض خواهد شد. و این شما هستید که بازنده میدان خواهید بود. و تلفات بسیار شدیدی را برای شما به همراه خواهد داشت.

نایت cms در این مقاله قصد دارد هر آنچه که از بک لینک PBN در زمینه ساخت و نحوه استفاده از آن را می داند با شما در میان بگذارد. و توصیه میکنم حتماً اگر قصد راه اندازی این نوع بک لینک را دارید. حتماً با احتیاط عمل کنید و به خوبی برای آن زمان بگذارید.

بک لینک PBN

بک لینک PBN یا Private Blog Network به روش از ساخت بک لینک گفته می شود. که در طی آن مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت ها با هدف ایجاد ساخت بک لینک برای سایت اصلی ایجاد می شود.

در لینک سازی پی بی ان شما به وبلاگ ها و سایت های نیاز دارید که دارای اعتبار بالایی از دید گوگل باشند.

در واقع بک لینک پی بی ان یک یا چند بک لینک در شبکه چند لایه است که اعتبار بالایی را به سایت شما منتقل می کند. یعنی در ساخت بک لینک pbn شما قدرت لینک هایی که برای سایت تان می سازید را چندین و چند برابر می کنید.

همانطور که می دانید با توجه به الگوریتم های جدید گوگل ساخت بک لینک به تنهایی تاثیر زیادی بر روی بهبود رتبه سایت شما نمی گذارد. برای این که بتوانید تاثیر لینک هایی که ساخته اید را چندین و چند برابر کنید باید از روش لینک سازی PBN استفاده کنید.

بسیاری از افراد فکر می کنند برای ساخت بک لینک pbn حتماً باید چندین سایت با اعتبار بالا داشته باشند. اما اصلاً اینطور نیست.

اصلا نیاز نیست که برای ساخت بک لینک های قدرتمند پی بی ان هزینه اضافه کنید. خودتان می توانید به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ هزینه اضافی برای سایتتان بک لینک پی بی ان بسازید.

در این کار هم تمام وب سایت ها در لایه های مختلف با فعالیت خود تنها یک هدف را دنبال می کنند. و آن این است که به سایت اصلی قدرت دهند تا رتبه خوبی در گوگل به دست آورد .

مراحل ساخت بک لینک PBN

مرحله اول

برای ساخت بک لینک pbn شما به چندین وبلاگ با اعتبار بالا نیاز دارید. برای این کار می توانید از سرویس های وبلاگ دهی ایرانی و خارجی استفاده کنید.

با وجود سرویس های وبلاگ دهی برای لینک سازی پی بی ان نیاز به ایجاد و ساخت سایت ندارید.

مرحله دوم

تولید محتوا غیر کپی برای وبلاگ هایتان است. در مرحله بعدی بعد از این که وبلاگ های تان را ساختید باید با تولید محتوای غیر کپی برای وبلاگ هایتان اعتبار آنها را افزایش بدهید.

برای تولید محتوای غیر کپی اصلاً نیازی نیست خودتان شروع به تولید محتوا کنید.

شما می توانید با استفاده از مترجم گوگل محتوا های خارجی را به فارسی تبدیل کنید و داخل وبلاگ های تان منتشر کنید. این کار باعث می شود قدرت لینک هایی که به سایتتان می دهید افزایش پیدا کند.

مرحله سوم

تولید محتوای حرفه ای برای سایتتان است. سومین مرحله در ساخت بک لینک pbn شما برای صفحه یا مقاله سایت تان که می خواهید. در نتایج اول گوگل دیده شود محتوای حرفه ای تولید کنید.

منظور از محتوای حرفه ای یعنی تمام اصول سئو محتوا را رعایت کنید. در این مرحله با توجه به اصول سئو باید محتوای حرفه ای تولید کنید. تولید محتوا حرفه ای بسیار مهم است. محتوایی که تولید می کنید باید بر اساس اصول سئو باشد.

مرحله چهارم

ساخت بک لینک pbn برای سایتتان، چهارمین مرحله که یکی از مراحل مهم است. باید برای سایتتان داخل وبلاگ هایی که ساختید بک لینک بسازید.

مرحله پنجم

بعد از این که برای سایتتان لینک ساختید باید برای لینک هایی که ساختید هم شروع به لینک سازی کنید.

ساختار لینک سازی pbn به صورت چند لایه ای می باشد.

یعنی در لایه اول شما لینک های با کیفیت برای سایت تان می سازید و در لایه دوم برای تقویت لینک های لایه اول شروع به لینک سازی می کنید. هرچقدر این روند را ادامه دهید قدرت لینک های لایه اول بیشتر می شود.

فقط به این نکته توجه کنید که حتماً لازم نیست لینک های لایه اول تان از سیستم های وبلاگ دهی باشد.

شما می توانید برای سایتتان در سوشال بوکمارک ها، پروفایل ها و… لینک بسازید و سپس قدرت لینک های ساخته شده تان را افزایش بدهید.

مزایای ساخت بک لینک pbn

از نظر بسیاری از سئوکاران بک لینک های pbn موثرتر از بک لینک های عادی و طبیعی هستند. زیرا تصمیم گیری در مورد نحوه ساختن آنها و انتخاب وب سایت های قدرتمند کاملا در اختیار شماست.

شما می توانید با استفاده از انکرتکست مدنظر خود، اقدام به ثبت لینک یا رپورتاژ برای ارجاع به سایت هدف و اصلی خود نمایید. همچنین می توانید بین سایت های محتلف، لینک جویس را بصورت یکنواخت انتقال دهید.

اگر یک شبکه pbn شخصی ندارید می توانید اقدام به خرید بک لینک نمایید. البته به شرط رعایت اصول ثبت بک لینک و تجزیه تحلیل اتوریتی و رنک سایت هایی که می خواهید از آنها لینک بگیرید.

از مزایای دیگر ساختن لینک از طریق PBN ، سرعت بخشیدن به انتشار و اشتراک گذاری مطالب سایت است. و دیگر نیازی به طی مدت زمانی جهت آشنایی سایر سایتها با مطالب و باز نشر مقالات شما نیست. در واقع pbn روند ساخت بک لینک ها را تسریع می نماید.

همچنین به دلیل بالا بودن اتوریتی و رنک سایت ها، در زمان کوتاهی اتوریتی و پیج رنک سایت شما افزایش می یابد.

موتورهای جستجو بک لینک را نوعی توصیه نامه آنلاین می دانند. البته برای گوگل کیفیت بک لینک ها مهم تر از تعداد آنهاست. از آنجا که PBN ها در ابتدا با توجه به اصول سئو و به عنوان یک شبکه از بک لینک های معتبر ایجاد می شوند. پس می توان انتظار داشت که موجب ارتقا رتبه سایت شوند.

این موارد دلایلی بود که ایجاد بک لینک های pbn را مثبت قلمداد می کند.

preloader