ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

ریچ اسنیپت یا Rich Snippets چیست و چه اهمیتی دارد؟

وردپرس 21 مهر 1400
ریچ اسنیپت یا Rich Snippets

ریچ اسنیپت یا Rich Snippets چیست؟

ریچ اسنیپت یا Rich Snippets که با نام نتیجه های قوی نیز شناخته می شوند، نتایج عادی در موتور جستجوی گوگل هستند که اطلاعات بیشتری نسبت به سایر نتایج دارند. این اطلاعات بیشتر معمولا به دلیل ساختاری که در HTML آن ها تعریف شده نمایان می شوند. معروف ترین ریچ اسنیپت ها، دستورپخت ها، نظرات و رویدادها هستند.

ریچ اسنیپت مفهومی است که هر وبمستری باید با آن ها آشنا باشد. Rich Snippets از یک سری کدهایی تشکیل شدن که برای توصیف اطلاعات و داده های نشانه‌گذاری شده وب سایت ها استفاده می‌شود.

کاربرد Rich Snippet یا ریچ اسنیپت در سئو

سایت‌ها برای ارائه توضیحات، داده‌ها و اطلاعات نشونه گذاری شده خود از اصطلاح ریچ اسنیپت استفاده میکنن. وبمستران سایت‌ها میتونن با در نظر گرفتن کدهای HTML داده‌های سایت خودشون رو افزایش بدن. ریچ اسنیپت به موتور جستجویی مثل گوگل کمک میکنه که بتونه به صورت هوشمندانه محتوا و موضوعات سایت‌ها رو تشخیص بده و درک کنه. البته موتورهای جستجو در مقابل این کار عملکرد بهتری نشون میدن و از اطلاعات و داده‌های سایت رو در فهرست نتایج جستجوی SERP قرار می‌دهند. در این صورت کاربرها به راحت‌ترین شکل ممکن میتونن از به محتواهای مورد نظر خودشون دست پیدا کنن.

ریچ اسنیپت از چه نوع محتوایی پشتیبانی می کند؟

در حال حاضر موتورهای جستجو، سه نوع محتوای نشانه گذاری شده را تشخیص می دهند:

  • Microdata
  • Microformats
  • RDFa

هر 3 نوع محتوا از زبان HTML پشتیبانی می کنند و در حقیقت به کمکشان می توان محتوای یک صفحۀ وب را برچسب گذاری کرد. باید گفت که Microdata مرسوم ترین نوع محتوای استفاده شده در ریچ اسنیپت هاست. البته تگ های Open Graph و کارت های Twitter نیز نوعی دادۀ نشانه گذاری محسوب می شوند، اما نمی توان از آنها به جای ریچ اسنیپت ها استفاده کرد.

برای نوشتن این نوع داده، نیازی به یادگیری زبان HTML ندارید. این کدها بسیار ساده هستند و معمولاً به صورت آماده در اینترنت وجود دارند.

مزیت های اضافه کرده Rich Snippets به محتوای سایت:

  • درک بهتر محتوای سایت توسط موتور های جستجو به ویژه گوگل
  • درک بهتر محتوای سایت توسط افراد نابینا و معلول
  • جلب توجه کاربران به لینک سایت شما در صفحه نتایج جستجو
  • افزایش نرخ کلیک
  • ستاره دار کردن مطالب در گوگل
preloader