ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

نحوه کوتاه کردن لینک

وردپرس 19 آبان 1400
نحوه کوتاه کردن لینک

کوتاه کردن لینک

کوتاه کردن لینک توسط سایت های کوتاه کننده لینک که باعث می شود لینک های طولانی شما کوتاه شود و روی دامین اصلی سایت به شما لینکی جدید ارائه می دهند.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید لینکی را در یکی از شبکه های اجتماعی، به اشتراک بگذارید و بعد از کپی کردن آن، و جای گذاری در جای دیگر متوجه کار نکردن لینک شده باشید. زیرا اعداد و حروف تصادفی که آدرس سایت را تشکیل می دهند ، به صورت پس و پیش کپی شده و نمی توان آن را استفاده کرد. گاهی اوقات هم در شبکه های اجتماعی می خواهید لینک را به اشتراک بگذارید و به دلیل محدودیت های کاراکتر به شما اجازه نمی دهد آن را جای گذاری کنید.

کوتاه کردن لینک به چه معناست و چه کاربردی دارد؟

به اشتراک گذاری آدرس های طولانی و پیچیده ایده آل نیست. از این رو نیاز به کوتاه کردن لینک ها داریم. کوتاه کردن لینک یک راه حل ساده برای به اشتراک گذاشتن لینک ها با سایر افراد است. اما این کار مزایایی دارد که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت:

1.قابلیت ردیابی عملکرد

بیشتر کوتاه کنندگان لینک اطلاعات تحلیلی فراهم می آورند. با پیگیری موفقیت های این لینک ها ، یک کسب و کار می تواند درک مخاطبان خود را درگیر کند و بر اساس آن راهبردهای خود را تنظیم کنند. پس با قابلیت ردیابی می توانید میزان موفقیت بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

2. جذاب شدن متن لینک

اغلب لینک ها از مجموعه ای از حروف و اعداد تصادفی هستند. که هم خواندن آنها دشوار است و هم زیبایی ندارند.

3. کمتر شدن خطا هنگام کپی کردن لینک و مدیریت لینک

با یک مثال ساده شروع می کنیم، به نظر شما اشتراک گذاری این لینک http://friends.com/e/b17ab777-ceb6-f7fd-8411-ca3a6ca9c9d4/Flutter-Mocks-You-Me-and-Our3333-Microblogging/ آسانتر است یا این لینک http://bit.ly/wPks ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. که بخواهید لینکی را کپی کنید. و به دلیل طولانی بودن پس و پیش حروف و اعداد کپی شود و در نتیجه لینک به درستی کار نکند، پس یکی دیگر از مزیت های کوتاه کردن لینک اشتراک گذاری آسان تر محتوا است.

4. افزایش سئو

یکی از مهم ترین مزیت های کوتاه کردن لینک، این است که افراد بیشتری روی لینک شما کلیک کرده و در نتیجه نرخ بازدید و سئو سایت شما را افزایش می دهد.

5. استفاده از لینک ها در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مزایای کوتاه کردن لینک، این است که می توانید در شبکه های اجتماعی با توجه به محدود بودن فضا و کاراکترهای کم به راحتی لینک مدنظرتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

کوتاه کننده لینک

معرفی برخی سایت های کوتاه کننده لینک

سایت کوتاه کننده لینک TinyURL 

یکی از سایت های مفید برای کوتاه کردن لینک است که شما به راحتی می توانید لینک خود را در قسمت مشخص شده وارد کرده و تنها با فشردن یک دکمه Make TinyURL لینک خود را کوتاه کنید. برای استقاده از این سایت به لینک داده شده مراجعه فرمایید.

سایت کوتاه کننده لینک bitly

یکی دیگر از سایت های معروف برای کوتاه کردن لینک bitly است که با وارد کردن لینک مدنظرتان در قسمت مشخص شده و فشردن دکمه SHORTEN می توانید به راحتی یک لینک کوتاه و مفید بسازید و به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این نیز به لینک داده شده مراجعه فرمایید.

سایت کوتاه کننده لینک is.gd

سایت is.gd هم یکی دیگر از سایت هایی است که خدمات کوتاه کردن لینک را ارائه می دهد. در این سایت نیز لینک را وارد کرده و با فشردن دکمه Shorten!  ، می توانید لینک را کوتاه کنید. جهت استفاده از این سایت به لینک زیر مراجعه فرمایید.

سایت کوتاه کننده لینک goo.gl

یکی از سایت های معروف سایت کوتاه کردن لینک گوگل است. برای این منظور ابتدا وارد لینک داده شده شود و با فشردن دکمه Sign in در قسمت بالا و سمت چپ ، .وارد اکانت گوگل خود شوید. با وارد کردن ایمیل و پسورد تان مجددا به صفحه لینک داده شده باز می گردید. حال می توانید با وارد کردن URL اورجینال خود در قسمت مشخص شده و فشردن دکمه SHORTEN URL ، می توانید لینک خود را کوتاه کنید.

preloader