ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

چگونه ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم؟

وردپرس 22 آذر 1399

افزایش ترافیک ارگانیک سایت

افزایش ترافیک ارگانیک سایت با استفاده از سئو می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما اگر از روش های صحیح سئو استفاده کنید، تلاش شما در نهایت به نتیجه خواهد رسید. ترافیکی که از طریق نتایج جستجو به دست می آید، مرتبط و هدف دار خواهد بود. در بسیاری از وب سایت ها نرخ تبدیل ترافیک به دست آمده از نتایج جستجو، بیشتر از ترافیک ناشی از شبکه های اجتماعی یا دیگر منابع می باشد. همچنین دیگر مزیت ترافیک به دست آمده از موتورهای جستجو، پایداری بیشتر آن است. به این معنی که کاربران بعد از یک بار ورود به سایت، دفعه های بیشتری در آینده به سایت شما مراجعه می کنند.

منظور از ترافیک وب سایت چیست؟

ترافیک وب سایت یکی از مهم ترین ارکان یک سایت به حساب می آید. به طور کلی معنای ترافیک با دو مفهوم متفاوت به کار برده می شود. معنای اول میزان حجمی است که از طرف شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می شود. و معنای دوم ترافیک به این معنا می باشد که چه حجم از اطلاعات سایت شما توسط بازدید کنندگان دیده شده است و چه تعداد بازدید کننده به سایت شما سر زده اند. این بازدید از سایت ممکن است بازدید از کل صفحات سایت شما باشد یا بازدید از یک صفحه مشخص.

در واقع منظور از ترافیک سایت تعداد کاربرانی است که از یک وب‌سایت و صفحات آن بازدید می‌کنند. این ترافیک ورودی براساس تعداد بازدید اندازه‌گیری می‌شود که گاهی به هر بازدید جلسه (Session) هم گفته می‌شود.

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک اصطلاحی است که برای توصیف بازدیدکنندگان وب سایت از طریق موتورهای جستجو و تبلیغات پولی بکار می‌رود.

وقتی کاربری یک درخواست را در موتور جستجو گوگل یا بینگ را تایپ می کند مجموعه ای از نتایج به نمایش در می‌ آید که شامل صفحات رتبه‌ بندی شده در موقعیت‌ های برتر به‌ صورت ارگانیک و جستجوهای پرداختی، تبلیغات و حتی کمپین های آفلاین است.

در تصویر زیر جستجوی ارگانیک و جستجوی پرداختی نشان داده شدند. (جستجوی های پرداختی کلمه Ad در کنار آدرس سایت نمایش داده می‌ شود)

ترافیک ارگانیک

چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟

تا به اینجا با مفهوم ترافیک ارگانیک وب سایت آشنا شدیم و حالا باید ببینیم چگونه می توانیم ترافیک سایت را بالا ببریم.

چندین مرحله برای این کار وجود دارد که در اینجا به آن ها می پردازیم.

  • ثبت وب سایت در سرچ کنسول گوگل

اولین گامی که باید برای افزایش ورودی گوگل سایت خود بردارید. این است که آدرس سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کنید. به این وسیله ربات‌های گوگل سریع‌تر با سایت شما آشنا شده و صفحات سایت شما را بررسی خواهند کرد.

  • ایجاد نقشه سایت

نقشه سایت یکی از مواردی است که می‌تواند به شناسایی تمامی لینک‌ها و صفحات سایت به گوگل نقشی مهم و اساسی ایفا کند. شما می‌توانید به کمک وب‌ سایت‌هایی که این امکان را در اختیار شما قرار می‌ دهند. نقشه سایت خود را بسازید و آن را به سرچ کنسول گوگل معرفی کنید.

همچنین اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید. امکانات و افزونه‌های خاصی بدین منظور برای ایجاد و مدیریت نقشه سایت برای شما وجود دارد.

  • تعیین موقعیت مکانی و زبان وب سایت

از جمله موارد ساده و ابتدایی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و بهینه‌ سازی محلی سایت شما داشته باشد. تعیین موقعیت جغرافیایی و زبان سایت است. شما با انجام ۳ فعالیت می توانید. این مسئله را به گوگل بفهمانید و ربات‌های گوگل را در آشنایی با زبان و موقعیت سایت خود یاری کنید.

1. وارد شدن به سرچ کنسول و انتخاب زبان و کشور موردنظر

2. استفاده از ویژگی‌های dir و lang مناسب در تگ html سایت

3. استفاده از meta geo

  • تولید محتوای اختصاصی و مداوم

مهمترین عاملی که می‌تواند وجه تمایز شما از رقبا و استقبال کاربران از سایت شما باشد. تولید محتوای اختصاصی است. محتوا می‌تواند به صورت متنی، عکس، ویدیو، جدول و … مورد استفاده قرار بگیرد اما چیزی که اهمیت دارد، کیفیت و اختصاصی بودن محتواست که گوگل نسبت به آن توجه ویژه ای دارد.

هنگامی که محتوای سایت شما به‌روز، با کیفیت و مناسب با نیاز کاربران باشد، تاثیر بسیار زیادی بر روی بهبود جایگاه سایت و افزایش ورودی از طریق موتور جستجوی گوگل خواهد گذاشت.

تجربه نشان داده تولید محتوایی که استفاده اصولی از کلمات کلیدی، بک لینک و … می‌تواند تاثیر شگرفی در جایگاه سایت و افزایش بازدید سایت شما داشته باشد.

  • فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه‌های اجتماعی عضوی جدانشدی از زندگی اکثر مردم به شمار می‌رود. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش نرخ کاربران، فعالیت درست و اصولی در شبکه‌های اجتماعی و قراردادن اطلاعاتی مانند لینک، توضیحات و شماره تماس در این شبکه هاست. مجموعه این فعالیت‌ها نه تنها به صورت مستقیم باعث افزایش مشتریان و بازدیدکنندگان سایت شما می‌شود، بلکه از جمله پارامترهای گوگل در زمینه سئو و بهینه سازی سایت به شمار می‌رود و می‌تواند باعث افزایش ورودی سایت شما از طریق گوگل شود.

  • استفاده از سیستم تبلیغات در گوگل

یکی از روش‌های بسیار زودبازده و تضمینی که می‌تواند در افزایش ترافیک سایت شما از گوگل بسیار موثر باشد، استفاده از سرویس گوگل ادوردز است.

گوگل ادوردز از جمله سرویس‌های قابل ارائه به وسیله شرکت گوگل است که شما را قادر می‌سازد از طریق پرداخت هزینه‌ای در صفحه نتایج گوگل دیده شوید. در واقع گوگل ادوردز عبارت است از سیستمی که گوگل به منظور کمک به شما در راستای بازاریابی خدمات یا محصولات شما در موتور جستجوی گوگل و نیز وب سایت های وابسته به آن گسترش داده است.

افزایش بازدید سایت

preloader