ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

چگونه تست ریسپانسیو سایت را انجام دهیم؟

وردپرس 22 آذر 1399

تست ریسپانسیو سایت

تست سایت ریسپانسیو که نمایش درستی در موبایل و تبلت داشته باشد. به طور حتم دشواری بیشتری خواهد داشت. ولی زمانی که برای این کار صرف می کنید ارزشمند است. زیرا در حال حاضر نزدیک به ۷۰ درصد بازدیدکنندگان سایت ها از طریق موبایل صفحات شما را می بینند.

اگر با مفهوم ریسپانسیو یا واکنش گرا آشنا نشده اید. پیشنهاد می کنم این مقاله نایت cms را مطالعه نمایید.

در حال حاضر می توان گفت هنگام طراحی وب سایت نحوه نمایش آن در موبایل حتی از دسکتاپ هم مهمتر شده است. و سایت هایی در اینترنت مشاهده می کنیم که Mobile First طراحی شده اند. یعنی ابتدا برای نسخه موبایل آنها تصمیم گیری شده است. و سپس نسخه دسکتاپ براین اساس طراحی شده است.

برای سنجش صحت عملکرد نسخه ریسپانسیو سایت باید شناخت درستی از همه سایزهای صفحه نمایش موجود داشته باشیم و سایت را در همه این سایزها بازبینی کنیم.

جهت سریعتر شدن این روند ابزارهایی در فضای اینترنت طراحی شده اند. که سایت را در سایزبندی های مختلف به شما نمایش می دهند. تا سرعت بهینه کردن نحوه نمایش برای شما افزایش یابد. در این مقاله قصد داریم این ابزارها را بطور کامل برایتان شرح دهیم.

طراحی سایت ریسپانسو Responsive

Responsive design به معنی طراحی یک سایت برای نمایش مناسب در تمام مرورگرها و دستگاه های احتمالی کاربران است.

در این روش ظاهر سایت با توجه به ابعاد صفحه نمایش کاربر تغییر کرده و سایر بخش ها متناسب با آن تنظیم می شود.

شاید 5 سال پیش که اثری از گوشی های موبایل هوشمند، تبلت و گجت های متنوع نبود. نیازی به Responsive design احساس نمیشد ولی با ورود مدل ها و برندهای متنوع و استقبال کاربران از این دستگاه ها طراحی سایت نیز دچار تغییراتی اساسی و مهم شد.

تاثیر سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا بر سئو

استفاده از این روش تشخیص محتوای سایت برای موتورهای جستجو را بسیار راحت کرده است. و دیگر نیازی به بازتولید صفحات سایت نیست. در حالیکه طراحی یک نسخه موبایل برای سایت شما به معنای کپی کردن مطالب صفحات در آدرسی دیگر و ایجاد محتوای تکراری است.

بررسی نحوه نمایش سایت در سایزهای مختلف

اگر می خواهید بدانید که سایت شما تا چه اندازه کارایی داشته و یا نکات مربوط به Responsive design در آن رعایت شده است. می توانید با مراجعه به صفحه Responsive Design Test و وارد کردن آدرس مورد نظر نحوه نمایش آن را در سایزهای مختلف بررسی و مقایسه کنید.

توجه داشته باشید که شما زمان و هزینه زیادی را برای جذب کاربران به سایت خود صرف می کنید. که ممکن است از طریق سئو یا تبلیغات انجام گیرد. در حالیکه عدم توجه به کارایی سایت و دسترسی افراد به مطالب می تواند موجب هدر رفتن زحمات شما و خروج کاربران از سایت گردد.

بررسی های آماری حاکی از آن است که افراد علاقه زیادی به استفاده از گوشی های هوشمند و نمایشگرهای لمسی هنگام استفاده از اینترنت دارند. و هر روز بر تعداد کسانی که از این تکنولوژی بهره می برند افزوده می شود. عدم توجه به این امر مهم می تواند در آینده ای نه چندان دور مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

preloader