ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

AMP و تاثیر آن بر سئو

وردپرس 17 مهر 1400
AMP-NIGHTCMS

AMP و تاثیر آن بر سئو

AMP و تاثیر آن بر سئو سایت یکی از سوالاتی است که ذهن بسیاری از کاربران این حیطه را به خود مشغول کرده است.

AMP مخفف عبارت Accelerated Mobile Pages و به معنی شتاب دهنده صفحات سایت در موبایل می باشد. در دنیای امروز با توجه به رشد روز افزون موبایل های هوشمند، می توان به طور میانگین در نظر گرفت که اکثرا افراد جستجو در سایت ها را با استفاده از تلفن همراه خود انجام می دهند، در نتیجه بسیار مهم است که فاکتورهای رتبه بندی گوگل برای سئو در موبایل نیز رعایت شود.

کاربران هنگام جستجو و مشاهده وب سایت ها تمایل به صرف زمان زیادی ندارند و چنانچه سرعت بارگذاری سایت شما مناسب با استاندارها نباشد، به سایت رقیب مراجعه می کنند. از این رو سرعت بارگذاری سایت در رتبه بندی سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد. چه بسا سایت هایی هستند که دارای محتوای بسیار کاربردی و ارزشمند می باشند. اما به دلیل عدم برخورداری از سرعت مناسب نرخ کلیک و بازدید خوبی ندارند.

AMP چیست؟

(AMP (Accelerated Mobile Pages یا صفحات پرسرعت موبایل، یک فریم ورک متن‌ باز (اپن سورس) است که به منظور افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب برای کاربران موبایل طراحی شده است. جالب است بدانید که این فریمورک محصول ابتکاری مشترک میان گوگل و چند شرکت فناوری دیگر است.
به کمک فناوری AMP می‌توان وب‌سایت‌های ساده را در موبایل سریع‌تر بارگذاری کرد. یکی از ویژگی‌هایی که این کار را برای AMP ممکن می‌سازد کاهش استفاده از کدهای JavaScript و CSS است. در واقع این فریمورک با استفاده از HTML به ایجاد صفحات کم‌حجم کمک می‌کند. پس AMP و تاثیر آن بر سرعت سایت برای صاحبان سایت بسیار حائز اهمیت است.

AMP

Google AMP چیست؟

Accelerated Mobile Pages شتاب دهنده صفحات سایت که به اختصار AMP خوانده می شود. در واقع صفحاتی با حجم کم هستند که برای ایجاد یک تجربه کاربری بهتر با هدف افزایش سرعت لود صفحات سایت در نسخه موبایل طراحی شده است. AMP راه حلی است برای مشکل سایت هایی که سرعت لود کندی دارند و حجم مطالب بالا. صفحاتی که از تکنولوژی AMP استفاده می کنند به صورت متفاوت در SERP یا نتایج گوگل در موبایل و همراه با یک آیکون ظاهر می شوند. همچنین، گوگل با شناسایی سایت هایی که از AMP استفاده نکرده اند. و سرعت لود پایین و یا نرخ پرش بالا دارند. آنها را در نتایج پایین جستجو قرار می دهد.

طبق بررسی هایی که انجام شده است صفحاتی که از تکنولوژی Google AMP استفاده می کنند. چهار برابر سریعتر از صفحاتی هستند که از این تکنولوژی استفاده نکرده اند. بنابراین، AMP برای بهینه سازی نسخه موبایل سایت، افزایش ترافیک و سئو سایت شما مهم است. و در نهایت بر کسب و کار شما تاثیرگذار است.

افزودن AMP به سایت و تاثیر آن بر سئو

برای افزودن AMP به سایت بسته به نوع سایت از یکی از دو روش زیر عمل کنید:

AMP در وب‌سایت‌های غیر وردپرسی

برای اینکه گوگل و سایر فناوری‌های پشتیبانی از پروژه AMP نسخه AMP مقاله شما را تشخیص دهند، باید نسخه اصلی صفحه مقاله را تغییر دهید. صفحه مقاله اصلی باید دارای برچسب زیر باشد، در واقع یک برچسب کنونیکال برای صفحات AMP:
<link rel=”amphtml” href=”http://www.example.com/blog-post/amp/”>

AMP برای سایت‌های وردپرس

برای اضافه کردن AMP به وردپرس کافی است افزونه AMP-Wordpress plugin را نصب کنید.

preloader